Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Wieści z Frontu #6

Wieści z Frontu #6

Data opublikowania: 28.04.2009, 03:54
Tagi: Black Ice Tales, Bone fracture interactive, polskie gry, cRPG
Wszystkich fanów Polskich produkcji cRPG mamy dobrą wiadomość. Gdyż coraz więcej miłych wiadomości wychodzi z kuźni Black Ice Tales. BIT to gra cRPG osadzona w świecie dark fantasy tworzona przez studio Bone Fracture Interactive. Twórcy zapowiadają, że już "niebawem" pojawi się demo tej gry, dużo więcej na ten temat w rozwinięciu.
Wojna... Wojna nigdy się nie zmienia. A nie, przecież to nie ta gra!

W ramach kolejnych Wieści z Frontu, chcielibyśmy przedstawić Wam drodzy gracze zarys lokacji demo. Tworząc design lokacji przede wszystkim wyszliśmy z założenia, że nie możemy powielać wielokrotnie powtarzanych retrospekcji inszych produkcji. Jak widać tendencja do odgrzewania tego co "stare, dobre i sprawdzone" nadal się utrzymuje i ma się całkiem dobrze. Stworzyliśmy więc lokację inną, ciekawszą, ale i wbrew pozorom w pełni realną. Najpierw więc wynurzył się z fal i odmętów naszej wyobraźni obraz design documentu lokacji demo. Wraz z nim powstała zrodzona z sennych koszmarów wizja storylinu, a wraz z nią ogólna koncepcja graficzna demo, którą właśnie zamierzamy Wam zaprezentować.Jak widać art nie pokazuje zbyt wiele, ale przede wszystkim oddaje klimat lokacji - a właśnie taka jest jego niewdzięczna rola. To co widzicie to zaledwie część tego co tworzymy, choć część niezwykle istotna. Chcemy podsycić Waszą ciekawość, zmusić do zaprzężenia w kierat wyobraźni wołów dociekliwości. Przede wszystkim staramy się pokazać, że nawet amatorska produkcja może wyróżnić się z tłumu cRPGkowej szarzyzny. Zdajemy sobie sprawę, że sam pomysł to jednak za mało, dlatego szykujemy dla potencjalnych inwestorów możliwie solidny materiał, który - oby - dał nam szansę na założenie studia i poważną pracę nad projektem.

Dlatego też techdemo BIT: Exordium powstanie w dwóch wersjach:
- demo graficzne, a więc ukończona lokacja demo zawierająca enviro, probsy i florę lokacji.
- pełne demo grywalne, czyli prócz grafiki i ukazania możliwości renderingu naszego silnika zostanie także zaimplementowana mechanika, fabuła i oczywiście życie w postaci Bohaterów Niezależnych jak i fauny.

Niestety nie sposób jeszcze realnie określić jakąkolwiek datę "premiery" tym bardziej, że w tym wypadku premiera to niestety pojęcie względne. Z wielu przyczyn od nas niezależnych zdecydowaliśmy, że demo nie zostanie upublicznione, a stanie się "tylko"naszą kartą przetargową podczas rozmów z potencjalnym inwestorem. Jeżeli powstanie studio to możecie być pewni, że upublicznimy demo.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.