Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Urodziny pierwszego Xboxa!

Urodziny pierwszego Xboxa!

Data opublikowania: 15.11.2011, 20:29
Tagi: Xbox, Ninja Gaiden, Fable, Halo, PS2, Microsoft

W Stanach Zjednoczonych obchodzona jest dziś 10 rocznica powstania pierwszego Xboxa oraz premiery pierwszego Halo. Happy Birthday Microsoft!

Dziś do sklepów w Stanach Zjednoczonych trafia całkowicie odnowione, dopieszczone oraz ładniejsze - Halo: Combat Evolved – Anniversary, "rimejk" pierwszej części serii Halo, która pojawiła się równo dziesięć lat temu. Tego samego dnia na półki sklepowe oraz obok telewizorów graczy zawitał pierwszy Xbox, a to właśnie wyżej wymieniona produkcja od mało znanego wtedy studia Bungie była jego pierwszym i najbardziej znanym Ekskluziwem.

obrazek

Dokładnie dnia 15 listopada 2001, czyli równe 10 lat temu, roku do Stanów zawitała pierwsza konsola od firmy Microsoft, był to Xbox. Najważniejszym jej (według mnie) tytułem startowym był wymieniony wyżej Halo: Combat Evoled. Zrewolucjonizował on współczesne gry i wprowadził duży powiew świeżości do trybu single i przede wszystkim Multiplayer.

Xbox w zamyśle twórców miał konkurować z PS2, jednak... tylko w zamyśle. Pomimo tego, że wojnę o graczy przegrał z konsolą Japońskiego koncernu na zawsze zapisał się w pamięci graczy dzięki takim grom jak pierwszy Fable, Star Wars: KotOR oraz Sudeki. Biję pokłony przed Microsoftem, który parę lat później stworzył świetnego Xboxa 360. Nie udało by mu się ta sztuka gdyby nie pierwowzór. Choćby za to należą mu się owacje na stojąco!

Najlepsze gry RPG wydane na pierwsze X-pudło:

  • TES: Morrowind
  • Fallout
  • Sudeki
  • SW: KotOR
  • Jade Empire

Powiązane newsy

Komentarze

Avatar
Immora Fray, 16.11.2011, 11:47
Ale klocek :) A ja wole PlayStation ;P
Avatar
Gamec, 16.11.2011, 12:22
Pierwsze PlayStation brzydsze :P.
Avatar
gamemen, 16.11.2011, 22:52
Design faktycznie lekko kiczowaty :D. Jednak możliwości miał iksklocek niezłe : p.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.