Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Bank EVE Online okradziony

Bank EVE Online okradziony

Data opublikowania: 06.07.2009, 12:12
Tagi: eve online, ebank, wirtualne pieniądze, ricdic

EBank w EVE Online został okradziony! Jedna z osób prowadzących tą największą instytucje finansową w grze zdefraudowała depozyty graczy o wartości prawie 200 miliardów kredytów. Wirtualne pieniądze zostały następnie wymienione na realne pieniądze w równowartości prawie 16 tysięcy złotych.

Pomimo tego, iż kradzież miała miejsce na początku czerwca - opinia publiczna dowiedziała się o tym dopiero teraz. Przestępstwa dokonał gracz o nicku Ricdic. Był on jednym z głównych kontrolerów banku.

Skradzione przez 27-letniego Richarda kredyty to prawie 8% wszystkich wirtualnych pieniędzy posiadanych przez EBank. Jak tłumaczy - zrobił to ze względu na trudności ze spłatą kredytu mieszkaniowego oraz rachunki zdrowotne. Dodaje rónież, że nie jest z tego dumny, ale gdyby musiał to zrobić ponownie - prawdopodobnie by to zrobił.
Gracz został natychmiastowo zbanowy. Richard nie tylko naruszył kredyt zaufania innych graczy, ale także dopuścił się zamiany wirtualnych pieniędzy na prawdziwe, co w grze jest surowo zabronione.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.