Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
FAQ Guild Wars 2

FAQ Guild Wars 2

Data opublikowania: 22.09.2009, 22:54

guild wars 2 logo

Kiedy zostanie wydane Guild Wars 2?

Jak tylko zostanie ukończone. Guild Wars 2 jest największym projektem, którego podjęło się studio ArenaNet, i chcemy mieć pewność, że zrobimy go jak najlepiej.

Kiedy zamierzacie ujawnić więcej informacji?

Wiedzę i rasy ujawnimy pod koniec tego roku. Na początku przyszłego natomiast możecie spodziewać się samego filmu z rozgrywką.

Kiedy pojawi się wersja beta?

Mimo że część pierwsza Guild Wars była beta-testowana na wczesnym etapie rozwoju, testy sequela chcielibyśmy rozpocząć bliżej daty wydania gry. Guild Wars 2 to ogromny i ambitny projekt, gracze Guild Wars słusznie mają co do niego wielkie oczekiwania. Chcemy, by zostali całkowicie powaleni przez grę, gdy po raz pierwszy ją włączą.

Na jakie platformy będzie dostępne Guild Wars 2?

Guild Wars 2 jest tworzone na komputery PC.

Czy będzie opłata abonamentowa za Guild Wars 2?

Nie. Podobnie jak przy poprzedniczce, nie będzie opłaty abonamentowej. Po prostu kupujesz grę i grasz w nią w sieci, bez płacenia miesięcznej opłaty.

Czy Guild Wars 2 będzie MMO?

Tak. Guild Wars 2 zapewni ogromny, ciągły świat.

Czym różni się Guild Wars 2 od innych gier MMO?

Guild Wars 2 dodaje doświadczenie ciągłego świata, jednocześnie zachowując wyjątkowe cechy pierwszej części gry, włączając w to silnie narracyjną, o dużej przypadkowości, rozgrywkę i silne wsparcie dla współzawodnictwa.

Czy w Guild Wars 2 znajdą się również inne grywalne rasy, poza człowiekiem?

Oczywiście! Poza ludźmi, gracze będą w stanie tworzyć, dopasowywać i grać wieloma innymi rasami.

Charr Zdobywcy Ascalon. Są dzikimi, podżegającymi do wojny stworzeniami – krnąbrnymi wrogami ludzkości. Teraz, gdy ich zdobyczom zagrażają większe niebezpieczeństwa, legiony charrów i ich maszyn wojennych przygotowują się do bitwy.

Norn Wysocy bojownicy z zimnych północnych krain, którzy mogą zmieniać swój kształt w potężne bestie. Wywiedzione ze swoich domów przez ogromną siłę, nornowie przegrupowali się w krasnoludzkich ruinach Shiverpeaks.

Asura, niegdyś władający tunelami i jaskiniami pod Tyrią, są zaawansowaną rasą o małym rozmiarze, a wielkim intelekcie. Jako że wyrośli z podziemi, asura chcą zapanować powierzchniowym światem, za pomocą swych potężnych golemów i genialnych planów.

Sylvari Niewiele o nich wiadomo, jedynie że są rasą rozumnych istot roślinopodobnych, nowo zakwitniętych w świecie. Sylvari są najmłodszą z ras, powiązanych ze sobą przez wspólne marzenia i wielką moc.

Na czym będzie polegać rozwój postaci? Czy podniesiecie ograniczenie poziomów?

Guild Wars 2 będzie miało rodzaj obszernego systemu awansowania postaci, stosownego do ciągłego świata RPG. Naszym celem jest uniknięcie zmuszania postaci do rozgrywania denerwującej, monotonnej gry, która tak często towarzyszy wysokiemu ograniczeniu poziomów.

Co więcej, by pozwolić graczom na wolność wspólnej gry, nawet, gdy ich przyjaciele mają wyższy (lub niższy) poziom doświadczenia, planujemy wprowadzić w życie silny system towarzyszy, podobny do tego, którego użyto w City of Heroes™.

Tej samej filozofii chcemy użyć, co do konkurencyjności. Gracze będą mogli angażować się w zorganizowane, zrównoważone PvP (podobne do GvG - gildia kontra gildia – w Guild Wars), bez uprzedniego awansowania postaci, znajdowania ekwipunku, czy odblokowywania zdolności. Wewnątrz zorganizowanego obszaru PvP, wszystkie postacie będą miały ten sam poziom i dostęp do tego samego wyposażenia.

GW 2 obrazek

Czy w Guild Wars 2 będzie można pograć samotnie?

Tak. Będziesz w stanie awansować swoją postać na maksymalny poziom bez konieczności dołączenia do którejkolwiek z grup, jeśli tylko sobie tego życzysz. Większość zawartości będzie zaprojektowana w sprzyjający graniu samotnie sposób, jednak często z mechanizmami zwiększającymi trudność, gdy zaangażowana jest większa liczba graczy. Da to graczom szansę na doświadczanie gry, jak tylko im się podoba.

Jednocześnie, dla świata MMO jest ważne, by wspólnie pokonywać przeszkody. Guild Wars 2 będzie zawierać wyzwania wymagające połączenia sił.

Czy mogę zagrać moją postacią z Guild Wars w Guild Wars 2?

Guild Wars 2 to całkowicie nowa gra z odmiennymi profesjami i rasami, nową technologią i rozbudowaną rozgrywką. Nie jest możliwe, by bezpośrednio użyć swej postaci z Guild Wars.

Jednakże, twoje imiona postaci z Guild Wars będą zarezerwowane dla ciebie w Guild Wars 2.

Komnata Chwały rozpozna osiągnięcia twoich postaci niegdyś upamiętnione i zapewni ci wyjątkowe nagrody, by wykazać się tymi sukcesami.

Kiedy dowiemy się o specyficznych korzyściach, jakie zapewni postaciom Komnata Chwały w Guild Wars 2?

Ujawnimy jak dokładnie działa Komnata Chwały, gdy już będziemy bliżej wydania gry.

Jakie będą wymagania systemowe dla Guild Wars 2?

Wymagania systemowe nie zostały jeszcze ustalone, ale tak jak w pierwszej części serii, chcemy stworzyć piękną grę, który będzie dobrze wyglądać również na średnich komputerach.

W trailerze Guild Wars 2 widzimy, że charr trzymają strzelby. Czy to oznacza, że w grze pojawi się broń palna?

Jako że Guild Wars 2 przenosi nas w świat 250 lat po swojej poprzedniczce, chcemy zaprezentować Tyrii nowe rozwiązania. Od mistycznych technologii asura, do przemysłowych maszyn wojennych charr, Guild Wars 2 niewątpliwie dzieje się w innej erze niż Guild Wars, a arsenał i maszyneria to odzwierciedlają. Broń stanowczo będzie częścią równania – ale z pewnymi niespodziankami.

Wodne sceny na zapowiadającym grę filmie wyglądają naprawdę super. Czy gracze będą mogli poznawać podwodny świat?

Absolutnie! Chcemy, by podwodna eksploracja była łatwa i ekscytująca dla graczy, poprzez wyeliminowanie niektórych tradycyjnych ograniczeń (np. utonięcia) wodnej podróży, znajdujących się w wielu innych grach. Podwodne strefy otwierają nowe fascynujące możliwości i poważnie poszerzają obszary, które można przeszukać w Guild Wars 2.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.