Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Za kulisami - Midvith

Za kulisami - Midvith

Data opublikowania: 19.06.2007, 10:51
Ostatnia edycja: 19.06.2007, 11:00
Midvith...
Kim on jest naprawdę? Czym się interesuje, jaka była jego historia w wszechświecie zwanym potocznie Internetem?
To, a nawet znacznie więcej znajdziecie właśnie w tym artykule.

Jego historia związana z "światem internetowym" rozpoczęła się w 2002 roku, gdy wpadł na pomysł stworzenia własnej strony internetowej na temat gry Arcanum: Przypowieść o maszynach i magyi. Nieco później jednak wyszła gra The Elder Scrolls III: Morrowind, która zafascynowała go do reszty, porzucił więc stronę na temat Arcanum i rozpoczął budowę strony o Morrowind. W tym momencie dołączył do niewielkiej stronki o tej grze, zwanej (jak pamięć nie myli) "Twierdzą Smoka", współpraca nie trwała zbyt długo - założyciel strony wyjechał na długi czas. Midvith (którego nick wówczas był nieco inny) postanowił, że może rozbudować na Twierdzy Smoka inny serwis o Morrowind. Tak narodziła się pierwsza strona jaką prowadził wówczas nazywany Darkiem - Midvith, nosiła nazwę Wyspa Vvardenfell. Strona jaką zbudował niedługo po premierze Morrowind była bardzo uboga - wykonana tylko w html, z czarnym tłem i kilkoma obrazkami sygnalizującymi, że jest podział menu na działy. Artykułów na niej było niewiele - zaledwie około 20, podobnie jak ilość ludzi tworzących stronę - zaledwie dwie osoby. Przez długi czas strona była wykonana tylko w html i posiadała ubogą grafikę, dopiero w połowie 2003 roku coś się zmieniło.
(Wracają wspomnienia kiedy to się siedziało w html...)
Strona pod względem tekstów rozwijała się dość opornie, podobnie jak pod względem graficznym. Na pod koniec 2003 roku udało się wypracować komentarze oraz oprawę graficzną. Niedługo potem do strony dołączył drugi administrator, którego nicku tutaj nie zamieszczę. Dzięki niemu strona zaczęła rozwijać się szybciej, cms został zmieniony na PHP, a całość została przeniesiona na większy i szybszy serwer. Zebraliśmy kilku ludzi, rozpoczęliśmy prace nad zwiększeniem ilości odwiedzających nas osób. Pod koniec 2003 roku lub na początku 2004 strona zwana WV połączyła się z stroną, która również była o tematyce gry Morrowind, z tej fuzji powstał szybko rozwijający się serwis Księgi Tamriel, który w swych zasobach miały już ponad 60 artykułów na temat Morrowind i poprzednich części serii The Elder Scrolls.

Księgi Tamriel rozwijały się bardzo szybko, w krótkim czasie stały się czwartą co do wielkości stroną o Elder Scrolls. Po zamknięciu jednej z stron o TES Księgi zajęły 3 miejsce, a po ponad trwającej ponad pół roku nieaktywności strony na drugim miejscu, zajęły również jej miejsce. Złote czasy Ksiąg Tamriel trwały do 1 czerwca 2005 roku, kiedy to miało nastąpić wielkie otwarcie zupełnie nowych Ksiąg Tamriel. Niestety... otwarcie okazało się totalną klapą, ze względu na mały zapał redakcji. W ten dzień cały serwis, można powiedzieć rozpadł się jak domek z kart. Wiadomość o wielkim otwarciu 1 czerwca na stronie głównej widniała jeszcze długo, zanim to strona nie została usunięta.
Wówczas cała redakcja Ksiąg Tamriel rozeszła się, a Midvith (zwany wówczas wciąż Darkiem) wraz z częścią swoich artykułów postanowił nie starać się odtworzyć KT, tylko pozostać w cieniu.

Po wakacjach wróciły chęci bycia w składzie jakiejś strony o tematyce cRPG. Przeglądając znane strony Midvith odnalazł dwie interesujące - Valhallę oraz Insi (skrót, by nie robić reklam). Przez ponad dwa tygodnie trwał dylemat, którą stronę wybrać. Valhalla czy Insi? Insi czy Valhalla? Myśli raz decydowały o jednej stronie, raz o drugiej. Zwykły rzut monetą zadecydował, że propozycję wspólnej pracy przy stronie zaproponował Gamecowi - władcy Valhalli.

Midvith, którego nick główny wciąż był streszczany do "Dark", przeniósł artykuły jakie posiadał po Księgach Tamriel do Valhalli. Od tej strony, o nazwie Valhalla rozpoczęła się historia tego co właśnie widzicie w tym portalu. Dawniej, przed dołączeniem Mid'a do aktualnego serwisu, Valhalla była stroną na temat gier Morrowind oraz Gothic, później zaczęto dobudowywać do niej działy o innych grach cRPG.
Niedługo po dołączeniu Mid'a do Valhalli zaczęły się w niej przemiany - zmiana wyglądu na ładniejszy, zmiana nazwy - z początku na Strefa cRPG, a następnie na Strefa RPG. Niedługo po zmianie nazwy na Strefa RPG, wykupiony został adres z końcówką pl, a Midvith przybrał swój aktualny pseudonim.

Przez ten czas Strefa przechodziła przez różne okresy - złote czasy gdy statystyki odwiedzin z każdym dniem wzrastały o znaczące ilości, oraz okresy złe, takie jak długotrwałe awarie serwera. W wakacje 2006 roku Strefa przygotowała miłą niespodziankę dla użytkowników - zmieniony został całkowicie wygląd, technologia wykonania oraz układ. Również sfera reklamy nie została ominięta, dzięki której serwis nabrał potężnego wiatru w żagle. Teraz sami widzicie jak to było...

Midvith z zainteresowań poza Strefą i RPG zajmuje się również w wolnych chwilach modelarstwem, elektroniką oraz architekturą. Jego największym dziełem pod względem modelarstwa jest budowa ponad metrowego modelu statku Titanic oraz Bismarck. Zainteresowanie elektroniką poszło w parze z wybraniem szkoły - Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie (wybór tej szkoły, jak sam przyznał - okazał się potem wielką porażką, gdyby miał możliwość wyboru, wybrałby teraz inną).

Z muzyki jaką słucha można by "wyciągnąć" niemal wszystko, poza HH, starymi przebojami (Disco-polo, jakieś stare i tak dalej...), reggae i tym podobne. Czasami do odtwarzacza trafi jakiś metal, czasami nawet klasyk. Jeżeli już słucha muzyki to tylko wybrane utwory różnych autorów, nie całe płyty. Nie ma swojego ulubionego wykonawcy, dla niego liczy się "moc" muzyki, a nie to kto ją stworzył.

Kiedyś może się ten artykuł rozwinie... kiedyś...

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.