Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Bardzo Wolsungowy Falkon

Bardzo Wolsungowy Falkon

Data opublikowania: 14.11.2008, 03:54 | Informacja prasowa
Tagi:
Na targach Spiel '08 w Essen miała miejsce premiera steampunkowej gry planszowej: "Wolsung: The Boardgame". Gra została świetnie przyjęta przez uczestników targów, sprzedany został cały nakład jaki Kuźnia Gier miała ze sobą.

Teraz na Falkonie w Lublinie (14-16 listopada) po raz pierwszy gra zostanie oficjalnie pokazana polskiej publiczności. Na konwencie pojawią się wszyscy autorzy gry, Kuźnia Gier będzie miała swoje osobne stoisko, na którym prezentowane będą również inne tytuły krakowskiego Wydawnictwa - min. Rice Wars, Mozaika, Wiedźmin: PGK, Wiochmen 2, czy polska edycja Munchhkina (wydana wspólnie z Q-Workshop).
Będzie możliwość zagrania, porozmawiania z autorami i kupienia gier (oczywiście z autografem).

To tylko część Wolsungowych atrakcji. Na Falkonie odbędzie się także Wolsungowy LARP, dwugodzinna prezentacja Wolsunga (planszówka, RPG i... nie tylko), prelekcja "Piraci Parowych Przestworzy" a także specjalna sesja RPG (w ramach projektu Orient Express), którą poprowadzi sam Artur 'Garnek' Ganszyniec".

LARP: Klątwa karmazynowej wyspy skarbów!
Prowadzący: Artur "Garnek" Ganszyniec, Maciej "lucek" Sabat
... i kop na pięć łokci czterysta kroków na wschód od Oka Sępa... Karmazynowe wyspy od lat kontrolowane są przez floty wojenne Alfheimu, Akwitanii i Korioli. Jednak co jakiś czas piraci podnoszą łby i krew znów spływa po ostrzach przeklętych kordelasów. Od czasów Wielkiej Wojny panuje tu kompletny spokój, ale jest to chyba cisza przed wielką burzą...
Szczególnie, że w paru żeglarskich tawernach Port-au-Price pojawiła się plotka o krążącej gdzieś mapie skarbu Czarnego Morgana. No i jeszcze te pogłoski o powrocie "Latającego Ysiańczyka" - nawiedzonego statku-widmo... Przyjdź i baw się z nami! Zmień losy Karmazynowych Wysp!

Sobota 19-21
Prezentacja Projektu:
Wolsung
Tym razem Parowy Duet zmienia się w niesamowity, Parowy Kwartet!  Tak, tak - tym razem zobaczycie cały skład osobowy projektu: Wolsung. A pokażemy Wam naprawdę dużo - planszowego Wolsunga, prawdziwego Sqvę, porcję zupełnie nowych grafik i, jak to zwykle bywa, tysiąc słoni! W programie również prezentacja Wolsunga, żeby nie było..

Niedziela - 12-13
Przerażający Piraci Parowych Przestworzy!

Z punktu widzenia prawa morskiego, kapitan Nemo był piratem! Tak samo Robur Zdobywca, gwałciciel praw awioniki! Na dwadzieścia tysięcy mil żeglugi przez historę piratów Wieku Pary załapiesz się tylko pod dowództwem kapitana Krrrrrwawego Garnka i jego złośliwego szypra, Kulawego Lucjana! Szykuj się, majtku, bo tu będzie ostrrrrro! Arrrrr! I obiecujemy, prawie ani słowa o Wolsungu.

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.