Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Gala Mistrzów

Gala Mistrzów

Data opublikowania: 11.03.2007, 17:10
Ostatnia edycja: 18.07.2007, 22:38
Do "Gali Mistrzów" to grupa najbardziej pracowitych osób. Takich, których pracę na Strefie można zakwalifikować do wzorów.

Głos w wyborach może oddać każdy użytkownik Strefy posiadający założone konto na stronie oraz na forum, oczywiście każdy może oddać tylko jeden głos na jedną osobę (jedna kategoria, jedna osoba, jeden głos), głosowanie na siebie jest zabronione.

Dla osób, które będą na stronie najaktywniejsze, wykażą się największym zaangażowaniem oraz napiszą najwięcej najlepszych artykułów i/lub newsów przygotowane są ciekawe nagrody rzeczowe.

W trakcie trwania Gali na forum zostanie stworzona (po zakończeniu danej edycji gali) odpowiednia ilość tematów w specjalnej kategorii, w której należy głosować. Głosowanie odbywa się na zasadzie pisania postu w odpowiednim temacie o odpowiednim schemacie podanym poniżej, wszystkie inne posty, które nie są napisane wedle schematu będą kasowane.

Pierwsza Gala zaczyna się 22 czerwca 2007 roku i potrwa do 22 września 2007 roku. W tym czasie każda osoba, która posiada konto na stronie i forum może walczyć o atrakcyjne nagrody oraz zajęcie odpowiedniego miejsca w Gali.

Każda osoba, może walczyć o miejsce w pięciu kategoriach.

Dwie pierwsze: Najlepszy forumowicz i Najbardziej lubiany użytkownik zostają wybierane przez całą społeczność Strefy RPG. Na dwa tygodnie przed zakończeniem gali, na forum zostaną założone specjalne tematy, gdzie będzie można oddawać głos na swoich kandydatów. Szczegóły głosowania zawarte poniżej i w regulaminie.

Kolejne trzy kategorie to: Najlepszy Skryba (miejsce pierwsze i drugie), Najlepszy newsman (miejsce pierwsze i drugie) oraz Całokształt twórczości. Osoby te wybierane są na podstawie punktów, jakie uzyskały podczas trwania Gali. Punkty można dostać za najróżniejsze prace wykonane na Strefie i dla Strefy. Szczegółowy plan, za co można zdobywać punkty znajduje się poniżej.

Podanie wieści (1-3 punktów)
Wieść nie może zawierać błędów  ortograficznych lub stylistycznych. Oceniana jest jakość, a także długość wieści.

Dodanie prac graficznych (5-10 punktów)
Oceniamy technikę i estetykę prac. Ogółem za wykonanie odpowiednich zleceń o tematyce graficznej - ikon, wyglądów, przycisków. Oceniane są jedynie te, na które zostanie ogłoszone zapotrzebowanie. Jest również prezentowania własnej twórczości graficznej w galerii.

Dodawanie screenshotów z gier (5-10, za każde 50 screenów)
Oceniamy przede wszystkim pomysłowość, również rozdzielczość i jakość. Przyjmujemy jedynie screeny bez sygnatur (podpisów).

Dodawanie filmików do wiedeoteki (5-10, za każde 10)
Oceniamy przede wszystkim pomysłowość i tematykę filmu. Ważne jest także właściwe podpisanie filmu (tytuł) oraz opis.

Artykuły pisemne
– dzielimy je w zależności od wielkości
Do 4000 tysięcy znaków (4-12) – Przykład: krótki artykuł, ciekawostka itp.

Pomiędzy 4000 do 10 000 znaków (13-23) – Przykład: felieton, recenzja, zapowiedź, informacja na jakiś temat, mały scenariusz, artykuł opisujący daną rzecz w grze itp.

Powyżej 10 000 znaków (23-33) – Przykład: poradnik, solucja, kampania, scenariusz, obszerny artykuł specjalistyczny itp.

W pracach tekstowych oceniamy poprawność językową, ortografie oraz styl. Ponadto wszelkiego typu obrazki, tabele itp. rzeczy działają na korzyść pracy i mogą zostać wyróżnione dodatkowymi punktami.

Artykuły inne (3-25)
Są to innego typu prace, w których ilość tekstu jest stosunkowo mała, natomiast mogą zawierać tabele lub zdjęcia. Mogą to być różnego rodzaje tabelki lub niewielkie opisy miejsc, przedmiotów z gier itp.

Poprawki (1-8)
Za poprawienie błędów ortograficzno-językowych lub merytorycznych artykułu, który znajduje już się w naszych zasobach. Wszystko zależy od wielkości poprawionego artykułu oraz ilości wprowadzonych zmian.

Inne formy wspierania portalu (1-50)
Wszystko co przyjdzie Wam do głowy i może pomóc Strefie RPG, a nie zostało wyszczególnione powyżej.

Dodatkowo dla piątki zwycięzców gali, w kategoriach Najlepszy Skryba (miejsce pierwsze i drugie), Najlepszy Newsman (miejsce pierwsze i drugie) oraz Całokształt twórczości, osoby te otrzymają nagrody rzeczowe, a dla osoby, która wygra w kategorii Całokształt twórczości przewidziany jest unikatowy puchar (około 22 centymetrów wysokości i 6 szerokości, pokazany poniżej), jego wkład wykonany jest z stali nierdzewnej.

Puchar dla osoby, która wygra w kategorii

Pozostałe nagrody to gry komputerowe, książki, koszulki itp.

Prócz tego wszyscy zwycięzcy otrzymają honorowe odznaczenie w swoim profilu.
Jedna osoba może wziąć udział i starać się o zwycięstwo w dowolnej liczbę kategorii, a nawet w każdej ma szansę wygrać.
Każda osoba, która założy sobie konto mimo wszystko w trakcie trwania zmagań o tytuły może walczyć! Może starać się o nagrody i zwycięstwo.


Głosuję na:
Nick danej osoby (dodatkowo ID)
Wytłumaczenie dlaczego ta, a nie inna osoba:
(w tym miejscu należy wymienić powody, dlaczego właśnie na tą osobę się głosuje podając jak najdokładniejsze argumenty)

Załączniki:
(w tym miejscu opcjonalnie możesz podać opis lub link do rzeczy, którą według Ciebie ta osoba wykonała wręcz świetnie, jeśli załączniki będą dodane, wówczas Twój głos jest "pewniejszy" i na pewno nie zostanie bez podania przyczyny odrzucony podczas liczenia)

Głosy liczy skład administratorski (administratorzy i vice-administratorzy), jest możliwość odrzucania przez nich głosów, które uważają za niekompletne bądź błędne - głosy bez wytłumaczenia, podwójne głosy.


Regulamin "Gali Mistrzów":

 1. Na jednego użytkownika można oddać tylko jeden głos w jednej kategorii. Mianowicie można na tego samego użytkownika zagłosować w innej kategorii. Przykład - na użytkownika A można oddać głos w kategorii "Całokształt twórczości" oraz "Najlepszy newsman".
 2. W kategoriach Najlepszy Skryba (miejsce pierwsze i drugie), Najlepszy Newsman (miejsce pierwsze i drugie) oraz „Całokształt twórczości”, osoby te otrzymają nagrody rzeczowe.
 3. Administratorzy i v-ce administratorzy mają prawo do odrzucania głosów, które nie mają argumentów, są lakoniczne lub zupełnie bez podstaw. Mogą również odrzucać głosy niezgodne z regulaminem lub takie jakie zostały oddane na osoby, które nie wnoszą nic do serwisu.
 4. Użytkownik po zwycięstwie w danej kategorii oprócz nagród rzeczowych otrzymuje odpowiedni znaczek w profilu wraz z datą gali w jakiej zwyciężył.
 5. Głosować można tylko i wyłącznie od momentu ogłoszenia Gali na stronie przez następny tydzień, działy na forum po tygodniu zostają zamknięte.
 6. Zwycięzcy ogłaszani są oficjalnie na stronie oraz forum 4 dni po zakończeniu Gali. Sami laureaci powiadamiani są za pomocą PW na stronie.
 7. Nie można głosować na samego siebie.
 8. Wszelkie głosy przed i po czasie głosowania są odrzucane.
 9. Użytkownik łamiący regulamin Gali może zostać ukarany ostrzeżeniami lub banem (w przypadku nagminnego łamania lub zupełnego ignorowania regulaminu).
 10. Użytkownik może kilkukrotnie być laureatem danej nagrody, obok znaczka w profilu jest wpisana data zwycięstwa.
 11. W kategorii "Całokształt twórczości" można jedynie głosować na osoby posiadające więcej niż 50 punktów na stronie lub 50 postów.
 12. Użytkownik, który bierze udział w głosowaniu ma obowiązek podać prawdziwe dane w profilu - imię i nazwisko. Te dane są niezbędne w przypadku wygranej w głosowaniu. Osoby posiadające fałszywe dane są dyskwalifikowane, a nagrodę otrzymuje osoba posiadająca drugą co do ilości liczbę głosów.
 13. Plagiaty oraz artykuły skopiowane z innych stron powodują wyrzucenie z gali bez możliwości powrotu oraz całkowitą banicję na forum.
 14. Po otrzymaniu PW z wiadomością o zwycięstwie użytkownik zobowiązany jest odpowiedzieć - podać adres zamieszkania, imię, nazwisko oraz numer telefonu. Dane te będą wykorzystane jedynie w celu wysłania nagrody lub gratulacji, wgląd do nich posiadają jedynie administratorzy. Po odebraniu nagrody przez użytkownika dane są kasowane.
 15. Podczas debaty administracyjnej i liczenia głosów laureaci podlegają dogłębnej ocenie administratorów - pod uwagę są brane między innymi:
  • Słownictwo
  • Jakość
  • Objętość
  • Ilość
  • Ortografia i gramatyka
 16. Nagrody zostają wysłane w ciągu dwóch tygodni od ogłoszenia wyników Gali.
 17. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w dostawie nagród nie będąca naszą winą.
 18. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie bez powiadomienia uczestników.

Dyskwalifikacja możliwa jest z poniższych powodów:

 • Jeżeli użytkownik popełnił plagiat.
 • Jeżeli użytkownik podał swoją nominację po lub przed terminem.
 • Jeżeli użytkownik pisze opisy nie związane z tematyką Strefy lub powtarza istniejące. artykuły/newsy/posty/tematy.
 • Jeżeli użytkownik nie stosuje się do ukierunkowań adminów.
 • Jeżeli argumenty w głosach są zupełnie bez sensu.
 • Jeżeli administratorzy (w debacie) uznają, że dany użytkownik praktycznie nic dobrego nie wniósł do serwisu.
 • Użytkownik nabija ilość punktów.

Kategorie wygranych:


Całokształt twórczościCałokształt twórczości
W tej kategorii wybiera się osoby, które najwięcej zrobiły w ciągu 3 miesięcy od poprzedniej edycji gali (w przypadku pierwszej gali również w przeciągu ostatnich 3 miesięcy). Są to osoby wybitnie oddane Strefie, które nie tylko piszą długie posty, ale również rozwinięte i ciekawe artykuły, piszą obszerne nowości na stronie.

W tej kategorii można wygrać nagrodę rzeczową! Warto się postarać, takie rzeczy piechotą nie chodzą!
Najlepszy newsmanNajlepszy newsman
Jest to kategoria przeznaczona tym, którzy piszą najwięcej, największych i najciekawszych nowości na stronie. By dodać jakiś news nie trzeba być wcale redaktorem lub redakcyjnym newsmanem. Jednak zgłoszenie się do redakcji w celu dołączenia do węższej grupy newsmanów jest bardzo pomocne - nie trzeba czekać na akceptację newsa. W tej kategorii pod uwagę bierze się poprawność pisowni, a plagiatorzy są eliminowani z gali bez ostrzeżenia i możliwości powrotu.
Najlepszy forumowiczNajlepszy forumowicz
Ta nagroda przyznawana jest tej osobie, która na forum jest najbardziej aktywna, pisze najdłuższe posty, najciekawsze tematy. W tej kategorii również bierze się pod uwagę poprawność pisowni oraz sposób wypowiedzi ("trollom" i "dzieciom neostrady" dziękujemy).

To nie ilość postów na liczniku w profilu świadczy o użytkowniku, ale ich jakość, sens.
Najlepszy skrybaNajlepszy skryba
Ta nagroda należy się temu użytkownikowi, który zajmuje się przede wszystkim artykułami zawartymi na stronie. Ta nagroda należy się temu, kto dodaje najwięcej dopracowanych artykułów. Ilość nie jest proporcjonalna do jakości. Liczy się przede wszystkim to w jaki sposób są napisane - język, poprawność pisowni, obszerność i dokładność. Osoby, które dopuszczą się plagiatu są usuwane z gali bez ostrzeżenia i możliwości powrotu.
Najbardziej lubiany userNajbardziej lubiany użytkownik
W kategorii najbardziej lubiany użytkownik wybierane są osoby, które sprawiają, że chce się zostać tutaj na dłużej. Są to osoby, z którymi można porozmawiać na każdy temat i wywołują wśród użytkowników jak najbardziej pozytywne emocje.
Z pewnością jest takich osób kilka lub nawet kilkanaście, ale laureatem może być tylko jeden...
POWODZENIA!

Niech zwycięży najlepszy!

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce: