Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Zapraszamy na Pyrkon

Zapraszamy na Pyrkon

Data opublikowania: 29.12.2007, 19:58
Tagi:
W dniach 28-30 marca 2008 roku odbędzie się Pyrkon 2008 - kolejna edycja Poznańskiego Konwentu Fantastyki. Będzie miał on miejsce w Szkole Podstawowej nr 21 na ul. Łozowej 77 w Poznaniu.

Program Pyrkonu zawiera wiele zróżnicowanych atrakcji, które nie pozwolą nudzić się żadnemu fanowi fantastyki. Punkty programu zostały podzielone na bloki programowe (o tym w rozwinięciu). Do tego na konwent zaproszono wielu znakomitych gość (o nich także w rozwinięciu).

Akredytacja wyniesie jedynie 25 zł (w tym nocleg na terenie konwentu).
Szczegółowe informacje możecie znaleźć na oficjalnej stronie Pyrkonu:
www.pyrkon.pl oraz na forum: www.pyrforum.pyrkon.pl
Blok Literacki
Bardzo rozbudowany blok, na który przeznaczone są dwie sale prelekcyjne oraz aula. To tutaj odbywać się będą liczne spotkania z pisarzami, panele dyskusyjne czy prelekcje literackie. Główną atrakcją bloku będą znamienici goście oraz panele dyskusyjne z ich udziałem.

Blok RPG
Jak co roku, przeznaczone są na ten blok dwie sale, z programem wypełnionym po brzegi prelekcjami i warsztatami. Dodatkowo dwie sale LARPowe zagwarantują duży wybór wszystkim, chcącym w LARPach wziąć udział. Na Pyrkonie 2008 rozegra się również po raz pierwszy w Poznaniu prestiżowy turniej o Puchar Mistrza Mistrzów.

Blok Multimedialny
...czyli sala prelekcyjna poświęcona fantastyce w multimediach wszelakich (film, gry komputerowe, internet...). Dodatkowo na Pyrkonie będzie bogato wyposażona sala komputerowa oraz sala z rozrywkami multimedialnymi, jak maty Dance Dance Revolution czy karaoke.

Komiks, Manga i Anime
Wszystko dla wielbicieli animacji, zarówno europejskiej i amerykańskiej, jak i tej z Dalekiego Wschodu. I tu przewidziane są liczne dodatkowe atrakcje (jak Nieustający Konkurs Rysunkowy).

Blok Konkursowy
Jak co roku uczestnicy Pyrkonu będą mogli zdobyć sporo nagród. Odbędą się konkursy zarówno tematyczne (np. konkurs wiedzy o twórczości konkretnego pisarza), ogólnofantastyczne, jak i humorystyczne.

Na Pyrkonie działał będzie tzw. sklep z nagrodami. Zwycięzcy konkursów dostaną "walutę konwentową", którą będzie można wymienić w sklepie na wybrane nagrody.
 
Games Room
Do dyspozycji konwentowiczów oddany będzie Games Roomu przygotowany przez sklep Bard, gdzie każdy będzie mógł zapoznać się z grami planszowymi. Rozgrywały się tam również  będą turnieje gier - planszowych oraz karcianych (m.in. Magic: The Gathering).

Hol Gier Bitewnych
Na Pyrkonie rozegra się wiele bitew. Największą z nich będzie turniej Warhammera 40000 klasy Master organizowany przez Poznański Klub Gier Bitewnych „Sztab”. Przewidywane są również mniejsze turnieje innych gier (Warhammer Fantasy Battle, LoTR), prezentacje i nauki gry.

Goście, którzy potwierdzili już swoje przybycie na Pyrkon:
Ewa Białołęcka
Piotr W. Cholewa
Jakub Ćwiek
Bartosz Grykowski
Jarosław Grzędowicz
Maciej Guzek
Marek S. Huberath
Witold Jabłoński
Lech Jęczmyk
Jacek Komuda
Rafał Kosik
Maja Lidia Kossakowska
Jacek Kowalski
Iwona Michałowska
Marcin Mortka
Marek Oramus
Łukasz Orbitowski
Maciej Parowski
Andrzej Pilipiuk
Michał Protasiuk
Marcin Przybyłek
Jacek Sobota
Wojciech Szyda
Szczepan Twardoch
Andrzej Zimniak

Pozostałe atrakcje
Pyrkon to nie tylko prelekcje. Na konwencie odbędą się również koncerty (m.in. Jacka Kowalskiego), pokazy walk wczesnośredniowiecznych, fire show czy pokazy filmów amatorskich.

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.