Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Premiera Core

Premiera Core

Data opublikowania: 29.12.2007, 20:03
Tagi:
Informujemy, że nowy polski system science-fiction "Core" będzie miał swoją oficjalną premierę konwentową na Pyrkonie 2008. Oprócz prezentacji systemu planowane są również sesje pokazowe dla chętnych graczy. W pyrkonowym sklepiku z nagrodami zwycięzcy konkursów znajdą też kilka podręczników do tego systemu. Sam podręcznik będzie dostępny w sprzedaży już od 10 marca 2008 r.

Więcej o systemie w rozwinięciu.
Akcja Core ma miejsce w skolonizowanym układzie słonecznym w pierwszej połowie XXII wieku. Rozwój technologii umożliwił zasiedlenie i eksploatacje najbliższych ciał niebieskich. Mars został poddany zaawansowanej terraformacji i jest w stanie podtrzymywać życie, będąc równocześnie największym poza Ziemią osiedlem ludzkim. Głównym źródłem surowców kopalnych stały się planetoidy.


Gracze trafią do rozbudowanego świata rządzonego przez wielką politykę i międzynarodowe organizacje. Nagły i problematyczny proces kolonizacji układu spowodował rozpad dawnego porządku. Tylko najbardziej zaawansowane narody mogły wywalczyć sobie miejsce w przestrzeni kosmicznej. Rządy zazdrośnie walcząc o swoje zdobycze nieuchronnie pchają świat w objęcia nowej zimnej wojny, a uzbrojone w głowice nuklearne kosmiczne krążowniki dryfują bezgłośnie w pustce kosmosu. Armie cyfrowych szpiegów niezmordowanie przeszukują rozpiętą między gwiazdami sieć w poszukiwaniu informacji, które pozwolą osiągnąć przewagę nad wrogiem.


Ten nowy świat jest otwarty na tysiące kolejnych imigrantów z Ziemi, którzy zauważają, że kiedy tylko oderwą stopy od macierzystej planety, nie są już ograniczeni jej prawami. Chociaż później większość zasila armię zniewolonych przez państwo i korporacje budowniczych "nowej, lepszej cywilizacji", to jednak nieliczni stają się panami własnego losu. Piraci, łowcy nagród, najemnicy, szpiedzy, przemytnicy i cwaniacy, albo przedsiębiorcy i poszukiwacze przygód. Wszyscy gotowi by wykuć sobie nową świetlaną przyszłość pośród gwiazd.


Podręcznik Core w miękkiej oprawie będzie liczyć około 200 stron A4, a cena jego sprzedaży nie powinna przekroczyć 30 zł. Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.core.ckgames.pl.

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.