Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia

Data opublikowania: 28.01.2007, 18:58
Tagi:
W każdą niedzielę począwszy od dzisiaj, będziemy dawać krótkie sprawozdanie z tego co wydarzyło się w świecie gier oraz na Strefie. Jak, że jest to pierwsze podsumowanie będzie ono z 10 ostatnich dni. Idąc chronologicznie:

Na Strefie przeprowadziła wywiad z twórcami gry Ashes: Two Wrolds Collide. Wywiad można przeczytać tutaj.
Tydzień ten był bardzo udany dla Strefy, gdyż udało nam się otworzyć dwa nowe działy: Guild Wars oraz Titan Quest. Zachęcamy do zajrzenia do nowych kategorii.
23 stycznia 2007 roku do sklepów w całej Polsce trafia długo oczekiwany Dark Messiah of Might & Magic. Wydawcą gry jest oczywiście firma CD Projekt, a grę można m.in. zakupić w sklepie gram.pl.
Warto też wspomnieć o obszernej recenzji Lineage 2. Recenzje znajdziecie tutaj.
W miedzy czasie na stronie www.gamesutra.com pojawił się bardzo ciekawy artykuł na temat przyszłości firmy Bethesda. Czy dalej z serią TES oraz czy będzie Fallout 3? Chcecie rozwiać wątpliwości, zajrzyjcie pod ten link.
Na koniec wspomnę o awarii naszego forum. Bardzo za nią przepraszamy, ale forum znowu działa. Serdecznie zapraszamy na nową wersje forum.

I to byłby na tyle, do zobaczenia za tydzień. A byłbym zapomniał w rozwinięciu znajdziecie rozwinięcie tych wiadomości.
Jak zapewne wiecie jakiś czas temu przeprowadziliśmy wywiad z twórcami gry Ashes. Od dzisiaj możecie przeczytać wywiad w pełni przetłumaczony. Wywiad przeczytacie tutaj. Gra jest bardzo ciekawa zwłaszcza, że stawia na niesamowitą grywalność i ciekawą fabułę zamiast przepięknej grafiki. W wywiadzie dowiecie się o grze znacznie więcej. Więcej w rozwinięciu.
Ashes to gra tworzona zaledwie przez 2 osoby, które inspirując się starymi przebojami z gatunku cRPG, postanowiły stworzyć ich współcześniejszą wersje. Gra wzorowana na takich tytułach jak Ultima 7 oraz Dakkhen, gry może niezbyt znane w Polsce, jednak do dziś się o nich nie zapomina. Dla tych, którzy są zainteresowani grą, zapraszamy na oficjalna stronę oraz na oficjalne forum - które kilka dni temu zostało przeniesione.

Z dniem 21 stycznia do zasobów Strefy dodajemy nowy dział poświęcony grze z rodzaju hack'n'slash - Titan Quest. Gra osadzona w realiach antycznego świata, pełnego mitycznych potworów i istot, w którym to gracz staje się herosem.
W dziale znajdziecie między innymi solucję gry Titan Quest, nieco opisów zadań pobocznych, porady do gry, krótki artykuł na temat podobieństw do gry Diablo II i inne. Wkrótce dział ten będzie się powiększał. Zostaną dodane miedzy innymi zestawy oraz jeszcze więcej zadań pobocznych. Zapraszamy do nowego działu - Titan Quest.

W dziale oprócz recenzji znajdziecie obszerny artykuł zawierający porady zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych graczy, opisy wszystkich profesji i nie tylko.
W odległym królestwie Ascalonu, którego mieszkańcy od wieków toczą zaciekłą walkę z dziką i brutalną rasą kotoludzi znanych jako Charr dawno temu wybudowano potężny mur, by powstrzymać powtarzające się inwazje. Niestety – przeciwnik, choć dziki, dysponował potężną magią i po latach względnego spokoju zaatakował z całą mocą – woda obróciła się w smołę, a żyzna ziemia w pustynię, cały kraj zbombardowały potężne magiczne pociski...
Więcej...


We wtorek, 23 stycznia 2007 roku do sklepów w całej Polsce trafia długo oczekiwany Dark Messiah of Might & Magic. Po trzech miesiącach obsuwy w stosunku do premiery w Ameryce i dwóch przełożeniach premiery dane zostanie nam pograć w Messiaha po polsku. Gra oferuje aż 4 wersje językowe: polski kinowy, angielski, czeski i węgierski. Oprócz samej gry dostaniemy także nową postać do trybu multiplayer, cztery bronie dla trybu singleplayer, film "Making of", ścieżkę dźwiękową, mapy plansz z multi, poradnik i instrukcje. Grę można m.in. zakupić w sklepie gram.pl.

W miedzy czasie na stronie ww.gamesutra.com pojawił się bardzo ciekawy artykuł na temat przyszłości firmy Bethesda. Czy dalej z serią TES oraz czy będzie Fallout 3? Chciecie rozwiać wątpliwości, zajrzyjcie pod ten link.
Finally, when asked about Bethesda's highly anticipated resurrection of the classic Fallout post-apocalyptic role-playing franchise, Hines was obviously coy: “We are a fairly good ways into the process. The team has ramped up, and it will be a little while longer. As is the case with all of our games, especially those of this scope, we don't really want to talk about them until they are in a state where we can show you, rather than having you simply picturing it in your minds eye.”

W związku z problemami które wystąpiły przy aktualizacji skryptu naszego forum pozostanie ono zamknięte prawdopodobnie przez cały jutrzejszy dzień. Oprócz zmian jakie przyniesie sama wersja 2.2 postaramy się zapewnić kilka dodatkowych modów jeszcze bardziej uprzyjemniających i ułatwiającym udzielanie się na forum. Za problemy przepraszamy, ale forum znowu działa. Serdecznie zapraszamy na nową wersje forum. Warto zobaczyć nowe możliwości zawarte w panelu i profilu użytkownika ;)

Miłych dni powszednich ;)

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.