Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Opancerzenie w D&D

Opancerzenie w D&D

Data opublikowania: 10.01.2006, 07:46
Tagi:
Niedawno na stronie Poltergeista w dziale o Dungeons & Dragons ukazał się nowy artykół autorstwa Mateusz 'Zsu-Et-Am' Kominiarczuk. Artykół znajdziecie w tym miejscu. Artykół prezentuje opcjonalne formy zastosowanie pancerza w D&D. W dalszej częsci news'a znajdziecie fragemnt artykółu. Zachęcam do przeczytania
"Opancerzenie stosowano w niemal w każdym okresie historii ludzkości, choć jego forma ulegała wszelakim przemianom. Podstawowym jego zadaniem było zawsze umniejszenie zagrożenia związanego z walką, ryzyka zranienia i śmierci. Dlaczego więc zasady tego nie odwzorowują? Dlaczego zbroja chroni przed trafieniem, a nie przed jego skutkami? A dodatkowo, skoro niektóre bronie - np. kusze i nadziaki - były w rzeczywistości wyjątkowo skuteczne przeciwko opancerzonym przeciwnikom, to może warto by to oddać w mechanice? Oba te warianty najlepiej jest łączyć ze sobą - wówczas modyfikacja jest najpełniejsza i najłatwiejsza w odbiorze."

Komentarze

Avatar
Strefa RPG, 10.01.2006, 19:17
Poprawcie literówki, a przede wszystkim Artykół na Artykuł. ?eby nie było, łe tylko zrzędzę..... Artykuł bardzo ciekawy, czytałem go z wielką uwagą, bo mołe się kiedyś przyda mi się taka wiedza ? Kto wie ?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.