Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Elkander świetuje 3 urodziny

Elkander świetuje 3 urodziny

Data opublikowania: 18.12.2007, 00:43
Tagi:
Chyba najbardziej zaprzyjaźniony ze Strefą wortal, Elkander, świętuje swoje trzecie urodziny. Z tej okazji zostało przygotowanych wiele atrakcji. Krótka historia strony, konkursy, a także specjalna podstrona urodzinowa. Dużo, naprawdę dużo więcej w rozwinięciu.
Solenizantowi życzymy co najmniej stu lat :)

Od Elkandera: Zapraszam do świętowania naszych urodzin razem z nami- od poniedziałku 16 grudnia (ale poniedziałek to 17 grudnia - dygresja :) do niedzieli 23 grudnia. Przygotowaliśmy ogrom atrakcji i masę wspaniałych konkursów ze świetnymi nagrodami. Bądźcie z nami! :)
Trzecie urodziny Elkander.pl

To już trzy lata, jak staramy się dostarczać jak najświeższe informacje kulturalne dla naszych szacownych Czytelników. Przez te trzy lata wiele na Elkander.pl się zmieniło, zmieniła się nieco forma, zmieniliśmy się nieco my, nic przecież nie pozostaje takie samo. Nadal jednak przyświeca nam cel, by wskazywać tytuły po które warto sięgnąć, staramy się jak najmocniej akcentować powieści, które warto przeczytać, filmy, które warto obejrzeć, płyty, które warto przesłuchać czy gry, w które warto zagrać. Jaki był ten rok? Na pewno lepszy od poprzednich, choć jakoś z większym sentymentem wspominam drugie urodziny, kiedy chyba najbardziej był widoczny rozwój Elkander, gdy z pewnego fantastycznego podziemia wypłynęliśmy na szersze horyzonty. Oczywiście jednak ten rok, był niezwykle pozytywny. Zanotowaliśmy wyraźny wzrost odwiedzin i popularności naszego serwisu, a to jest dla nas bardzo ważne.

W tym miejscu chciałbym również podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju Elkander, czyli oczywiście całej redakcji, ale również osobom z zaprzyjaźnionych wydawnictw. Dziękuję więc Renacie Smolińskiej z Prószyńskiego i S-ki za okazane wsparcie w trudnym okresie i za wszystko, Kasi Hagmajer również z Prószyńskiego, Marzenie Kłos z SuperNOWEJ za pierwszy patronat, Fabryce Słów za całokształt – za długo by wszystkie te dobre rzeczy, jakie nas spotkały dzięki temu wydawnictwu wymieniać :), Bogusławowi Tobiszewskiego z Rebisu, Violetcie Wiśniewskiej i Agnieszce Słowik z wydawnictwa W.A.B., wydawnictwu MAG, Łukaszowi Machowi z CD Projekt RED, Pawłowi Deptuchowi z Carpe Noctem za wspaniałą współpracę – mam nadzieję, ze trwać będzie jak najdłużej :), dziękuje również wszystkim innym naszym współpracownikom, których tutaj z imienia i nazwiska nie wymieniam, za co przepraszam. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Konkurs:

Po zniszczeniu Pierścienia Władzy wydawało się, że świat stał się wolny od Saurona i jego okrutnych mocy. I rzeczywiście, na pewien czas zapanował spokój. Śródziemie rozkwitło i po pewnym czasie jego mieszkańcy zapomnieli o ponurym Mordorze, orkach, goblinach i trollach. Jednak Sauron przetrwał, a energię życiową czerpał z ludzkiej zawiści i zła. Po pewnym czasie był już na tyle silny, aby po raz kolejny przybrać postać Płonącego Oka. Jednak nauczony doświadczeniem Władca Ciemności postanowił opuścić Śródziemie i przenieść się do świata w którym nie będzie odważnych hobbitów, szlachetnych elfów i zawziętych krasnoludów. Los chciał, że Sauron wybrał świat Elkander...
 
Elkander był bardzo młodym universum, w chwili przybycia Władcy Ciemności zbliżała się właście trzecia rocznica jego powstania. W tym właśnie okrutny Sauron widział swoją szansę. Postanowił opanować Elkander i uczynić z niego przyczółek do swych dalszych podbojów. Jednak do utrwalenia swej potęgi potrzebował mocy i czegoś, w czym tę moc będzie mógł przechowywać. W tym celu posłużył się sprawdzonym sposobem, mianowicie Pierścieniem Władzy. Jednak obalony władca Mordoru nie zamierzał popełnić drugi raz tego samego błędu i postanowił, że pierścieni władzy będzie więcej.

Nikt nie wie ile pierścieni powstało, nikt nie wie, jaką mocą dysponują. Wiadomo jednak, że ukryto je w całym świecie Elkander. Sauron zaplanował decydujące uderzenie na 23.12.2007, a więc dokładnie na dzień kulminacji
obchodów trzecich urodzin świata.

Elkander ma jeszcze szansę. Wielki mędrzec i czarodziej - Gandalf - przybył na ratunek naszemu światu i powiedział, że Jeżeli wszystkie pierścienie zostaną odnalezione i dokładnie o północy 23.12.2007 zniszczone, to Sauron straci swą moc i już nigdy nie będzie niepokoił mieszkańców świata. Jeżeli jednak chociaż jeden pierścień nie zostanie odnaleziony, świat przepadnie, a trzecie urodziny Elkandera przejdą do historii jako ostatnie.
 
I tu właśnie jest zadanie dla Was szlachetni czytelnicy. Ogłaszamy wielkie poszukiwanie Pierścieni Władzy! Każdy śmiałek, który pierwszy dowie się o lokalizacji jednego z Pierścieni otrzyma nagrodę! Niestety, Sauron cały czas pracuje w swej piekielnej kuźni i coraz to nowe Pierścienie są powoływane do życia. W tej chwili Gandalf wyczuwa, że zaledwie trzy Pierścienie znajdują się na terenie naszego świata, jednak w każdej chwili mogą pojawić się następne! Czarodziej obiecał informować wszystkich poszukiwaczy, jeśli tylko w świecie
pojawią się kolejne Pierścienie.

Poszukiwania czas zacząć!

Jeżeli ktokolwiek z was odnajdzie Pierścień przy jednym z tekstów, newsów, recenzji, opowiadaniu, na stronie z naszej sieci czy chociażby na forum, powinien jak najszybciej poinformować o tym Gandalfa, który przez cały czas trwania urodzin będzie przebywał pod adresem gandalf@elkander.pl. Dla każdego śmiałka, który jako pierwszy poinformuje o miejscu przebywania pierścienia przeznaczona jest atrakcyjna nagroda oraz zaszczytne miejsce w galerii chwały.

O wszystkich nagrodach i aktualnie poszukiwanych pierścieniach będziecie dowiadywać się na oficjalnej stronie Poszukiwania Pierścieni. Tam też znajdziecie galerię chwały, w której znajdują się wszyscy bohaterowie, którzy jako pierwsi odnaleźli pierścienie.

Zatem zapraszamy do Elkandera i życzymy sto lat :)

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.