Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
BadLandWars

BadLandWars

Data opublikowania: 21.02.2009, 20:11
Tagi:

Jedno w tekstowych grach online cenię najbardziej - pasję w ich tworzeniu. Tej pasji nie posiadają firmy tworzące tekstowe gry online, przynajmniej znaczna większość ich nie posiada. Firmy przeważnie nie posiadają tego “błysku”, bowiem nastawione są na maksymalny zysk, tworząc niekiedy gry, które są wyłącznie nastawione pod reklamę i wyciąganie od graczy pieniędzy. Ostatnio zupełnie przypadkiem i kątem oka zauważyłem pewną jedną, mocno nietypową grę, o niezbyt wpadającej w ucho nazwie - BadLandWars...

Zaledwie kilka osób stworzyło grę, która wywołała we mnie kolosalne wrażenie. Piękne wykonanie pod względem graficznym, to chyba pierwsze co rzuca się w oczy po wejściu na stronę BadLandWars - miła dla oka, ciemna, klimatyczna, może lekko WarCraftowa grafika. Warto zwrócić uwagę na tą grę głównie z trzech powodów - po pierwsze, jest to gra całkowicie polska, tworzona przez Polaków, po drugie jakość wykonania gry stoi na wysokim poziomie mimo tego, że BadLandWars tworzy zaledwie kilka osób, po trzecie gra jest niesamowicie wciągająca (przynajmniej w mojej opinii).

Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że BadLandWars jest bardzo podobny do Traviana. Jest tutaj “kilka gramów” prawdy, bowiem schemat miasta, schemat okolicy miasta oraz "system chłopów" jest dość podobny do Traviana, lecz tutaj podobieństwa się kończą - gra nie jest klonem Traviana, bowiem jest od podstaw robiona przez autora.

BadLandWars to gra strategiczno-ekonomiczna umieszczona w lekko mrocznym klimacie fantastyki. Wcielamy się w rolę wodza władającego niewielkim skrawkiem mapy, na którym znajdują się farmy, lasy oraz kopalnie, zaś po środku wioska, która z czasem może przeistoczyć się w miasto lub twierdzę. Do wyboru mamy jedną z trzech ras, z których każda posiada inne profity w trakcie rozgrywki w BadLandWars. Gra różni się tym od większości gier tego typu, że w przeciwieństwie do Travianów, Plemion i całej reszty utrzymana jest w ciemnej szacie graficznej, w wykonanej w najdrobniejszych szczegółach. Warto zaznaczyć, że BadLand Wars to gra stosunkowo nowa, jej oficjalny start nastąpił 17 lutego 2009 roku.

Cóż, raczej pozostaje mi tylko życzyć Wam przyjemnej rozgrywki i miłej zabawy z BadLandWars, zapraszam wszystkich do rejestracji :-)

Komentarze

Avatar
Gamec, 22.02.2009, 00:09
Travian w lepszej oprawie. Nic ponadto.
Avatar
Midvith, 22.02.2009, 02:26
To ponadto, że sama gra wykonana jest od postaw przez jednego człowieka i nie ma takiej sytuacji, że gra powstaje, jest nastawiona na kasę i pozostawiana sama sobie. Autor co rusz coś zmienia :)
Avatar
Gamec, 22.02.2009, 02:51
Co z tego skoro to nadal Travian w lepszej oprawie. Nawet gdyby robił ją ślepy inwalida bez rąk to nadal byłby to tylko (póki co, czekam na te innowacyjne zmiany :P) Travian w lepszej oprawie.
Avatar
Frey, 22.02.2009, 03:55
Dokładnie Gamec Travian z lepsza grafiką. Rewolucji nie przewidziano.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.