Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło

Inne Sfery 2011

Adres: Wrocław, ul. Sempołowskiej 54A
Nocleg:
Strona konwentu: http://is.wielosfer.pl/
Pod koniec września — tradycyjnie już — rusza czwarta edycja Innych Sfer, trzydniowej imprezy o tematyce kulturalno-fantastycznej. W poprzednich latach festiwal cieszył się sporym zainteresowaniem — w roku 2010 skupił prawie sześciuset uczestników, a teraz spodziewamy się jeszcze większego odzewu.

Jak co roku program zawiera szeroki wachlarz gier fabularnych (również terenowych), prelekcji oraz spotkań z wydawcami. Blok artystyczny związany będzie głównie z literaturą i teatrem, występami różnorodnych grup z Wrocławia i okolic oraz spotkaniami z autorami — również zagranicznymi. W planach mamy blok komiksowy oraz duży panel poświęcony grom planszowym i komputerowym. Oprócz tego w programie znajdzie się część naukowo-eksperymentalna, a także liczne wystawy, pokazy oraz koncerty. Tegoroczną nowością jest blok anglojęzyczny, który — mamy nadzieję — stanie się stałym elementem festiwalu.

Co ważne, wszystkie wymienione bloki zawierają część warsztatową, podczas których uczestnicy będą mogli nauczyć się m.in. lepszego tworzenia scenariuszy czy odgrywania postaci, profesjonalnego pisania, podstaw tańca czy sztuk walki — a wszystko to pod okiem kompetentnych prowadzących.

Powiązane newsy