Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło

Inne Sfery 2010

Adres: Wrocław
Nocleg:
Strona konwentu: http://is.wielosfer.pl/

Inne Sfery to wrocławski Festiwal Fantastyki i Sztuki. Trzydniowa impreza oferuje ponad 150 godzin programu podzielonego na kilka głównych bloków tematycznych – m.in. literacki, naukowy, gier fabularnych, larpowy. W ich ramach odbywają się prelekcje, warsztaty, konkursy oraz larpy – forma improwizowanego teatru. Jednak tym co tworzy charakter festiwalu są przede wszystkim wystawy, spektakle teatralne oraz koncerty. Przywiązujemy, unikalną wśród konwentów fantastycznych, uwagę do muz.

Na Innych Sferach chcemy aby uczestnik był nie tylko widzem ale by aktywnie brał udział w przygotowanych przez nas atrakcjach, festiwal ma być dla niego okazją do poszerzania własnych zainteresowań, zdobycia nowych umiejętności, wymiany poglądów i twórczych dyskusji. Stąd liczne warsztaty, panele dyskusyjne oraz Pogotowie Artystyczne, gdzie początkujący literaci, rysownicy czy mistrzowie gry mają okazję porozmawiać z bardziej doświadczonymi kolegami po fachu.

Co roku realizujemy nowe projekty, sukcesywnie przekształcając formułę festiwalu, wciąż dodając do niej nowe składniki. W ramach bloku larpowego jako jedni z pierwszych w Polsce będziemy mieli okazję przedstawić wam Jeep Form. Coś pomiędzy grą a teatrem, serialem telewizyjnym a książką, gdzie reżyser jest na scenie i na bieżąco razem z aktorami kształtuje scenariusz. Dla moli książkowych przygotowujemy Cmentarzysko Książek czyli okazję do powymieniania się zalegającymi na półce a wartymi zainteresowania tomami. We współpracy z portalem kosmonauta.net pokażemy natomiast wystawę i poprowadzimy prelekcje o kosmosie i jego podbojach.

Festiwal odbędzie się w ostatni weekend września, 24-26 w Ośrodku Działań Twórczych Światowid na wrocławskim Biskupinie.

Powiązane newsy