Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło

Copernicon 2011

Adres: Toruń
Nocleg:
Strona konwentu: http://www.copernicon.pl/
Festiwal gier i fantastyki to zjazd miłośników gier i literatury. Ale to nie wszystko – oprócz możliwości spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach z całej Polski, a czasem i spoza niej, organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby fani fantastyki nie nudzili się nawet przez chwilę. Na większości imprez tego typu mamy zatem mnóstwo prelekcji, konkursów z nagrodami oraz dyskusji. Można tam spotkać ulubionych twórców – pisarzy, wydawców czy autorów gier. Zazwyczaj dostępny jest także Games Room, w którym można zagrać w ulubioną planszówkę, a także sale do gier RPG. Do tego dochodzi możliwość grania w gry komputerowe i konsolowe.

Przeważnie organizowane są także LARPy (gry fabularne „na żywo”), a także liczne pokazy i warsztaty. Są to oczywiście tylko podstawowe bloki programowe, które można znaleźć niemal na każdym konwencie/festiwalu fantastyki, choć każda tego typu impreza ma swoją specyfikę i często zaskakuje oryginalnymi atrakcjami.

Należy pamiętać, że nie wszystkie punkty programu są związane ściśle z fantastyką, ostatnio konwenty coraz częściej rozszerzają swoją tematykę na inne dziedziny – stąd festiwal. Dlatego jest to doskonała forma spędzenia weekendu nie tylko dla starych fantastycznych wyjadaczy, ale także dla tych, którzy nie odkryli w sobie jeszcze tego typu zainteresowań. Konwent to jednak przede wszystkim dobra zabawa trwająca zazwyczaj nieprzerwanie przez kilka dni we wspaniałej atmosferze, którą tworzą setki czy nawet tysiące uczestników.

Powiązane newsy