Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Nieumarli - Symfonia Ognia i Mrozu

Nieumarli - Symfonia Ognia i Mrozu

Data opublikowania: 25.06.2007, 18:00
Ostatnia edycja: 11.04.2012, 22:57

1. Tron Mrozu
Zawładnij czterema obeliskami

Tradycyjnie - ostatnia misja jest najtrudniejszą. Na mapie znajdują się pilnowane cztery obeliski, po których zawładnięciu otwiera się droga do Tronu Mrozu. Są ułożone jak kierunki - jeden na wschodzie, drugi na zachodzie, trzeci na południu oraz czwarty na północy. Są równo od siebie oddalone, więc nie musisz szukać.
Obelisku na północny raczej nie uda Ci się ochronić przed przejęciem go przez Illidana, niemal na początku gry od razu będzie do niego dążył. Dodatkowo gdy przejmie on jakiś obelisk od razu wokół powstaną Strażnicy Przypływu, z którymi będziesz miał dodatkowy kłopot.
Wykorzystaj Czaszki, które leżą w skrzyniach trochę za Twoimi bohaterami - dzięki temu będziesz mógł stworzyć nieco splugawionej ziemi, na której od razu zacznij budować swoją bazę. Na mapie znajdują się dwie duże bazy - Illidana na północy oraz na północnym zachodzie baza Krwawych Elfów. Na południu znajdują się niewielkie bazy Nagi, w tym jedna bardzo blisko Twojej pozycji.
Jedynym sposobem na zyskanie kopalni jest albo zniszczenie Nagi obok albo zajęcie jednej na północ od Twojej bazy, najlepszym oczywiście sposobem jest posiadanie obu.
Próba zawładnięcia każdym z obelisków zaczyna się tym, że Arthas stojąc w odpowiednim polu przed obeliskiem jest narażony przez jakiś czas na ataki, trzeba zapewnić mu ochronę podczas rytuału przejmowania.
Gdy Illidan przejmie trzy z czterech obelisków możesz już dalsze wysiłki spisać na straty - Illidan będzie stale dążył do tego jednego, a ty naraz będziesz musiał się bronić i atakować obstawę innych obelisków, dlatego postaraj się przejąć jeden z nich, a co najmniej drugi obstawić, by powstrzymać Illidana.
Trzecią kopalnią jaką możesz przejąć jest ta znajdująca się przy południowym obelisku, posiadając już trzy kopalnie masz niewielką przewagę nad bazą Illidana - który posiada na początku gry przejęte dwie.
Możesz również zastosować taktykę powolnego zdobywania - najpierw zapewnić trzem obeliskom (przy okazji przejmując, ale ważniejsza jest ich ochrona) bezpieczeństwo, a następnie powoli zdobywać całą planszę, zwiększając ilość posiadanych kopalń, jednostek oraz eliminując zagrożenia.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.